Klubist

MTÜ Jaapani kultuuriklubi Asashio
Reg. kood: 80229521
Telefon: +372 5687 5916 (Kaia)
A/a: LHV pank. IBAN EE277700771001013231
Asukoht: Püsiv asukoht hetkel puudub. Uudiste anname teada, kus üritused toimuvad.
E-post: asashio@asashio.ee
MTÜ Jaapani kultuuriklubi Asashio põhikiri ja kodukord
Soovi liituda? Klikka siia!

Juhatus:

Kaia Jallai – president ja varahaldur| kaia@anime.ee
Riine Valdner – asepresident | riine@anime.ee
Kertu Niitmets – Tartu tegevjuht | kertu@anime.ee
Janne Albert – Tallinna tegevjuht | yanne@anime.ee

Ajaloost ja tegevusest

MTÜ Tartu Animeklubi Asashio on asutatud 29. oktoobril 2005. Klubi põhieesmärgiks on ühendada nii Tartus kui ka mujal Eestis elavaid animehuvilisi ja tutvustada Eestis laiemalt Jaapani animatsiooni, koomiksikunsti ja ka Jaapani enda huvitavat ja rikkaliku kultuuri. Selleks korraldame me erinevaid üritusi ja kokkusaamisi. Tulevikus kavatseme hakata välja andma ka animet/mangat tutvutavaid brožüüre ning artikleid.

Klubi loomise idee oli loomise hetkeks juba mitu aastat vana. Erinevatel põhjustel selleni aga polnud jõutud. Idee sai alguse, kui puutusime kokku Estonian Virtual Animeclub'iga, mis on Eesti vanim ametlik animeklubi. Tegu oli põhiliselt venekeelsetele noortele suunatud klubiga ning seetõttu tekkis vajadus ka ühe eestikeelse klubi järele. Teostamine sai alguse 2005 aasta suvel, kui valmis algne põhikiri. 29. oktoobril 2005 sai valmis lõplik põhikiri ja allakirjutatud asutamislepingule ning 15. novembril 2005 sai MTÜ Tartu Animeklubi Asashio ametliku kinnituse.

Õiget nime sai klubile kaua aega otsitud. Käisid läbi mitmed animega seotud nimed, kuni tuli mõte, et see võiks tähistada kuidagi Jaapanit kui tõusva päikese maad. Sõna 'asashio' tähendab tõlkes 'hommikust tõusu'.

Klubis tegevus toimus algusaastatel põhiliselt Tartu Anne Noortekeskuses. Kui algselt saime kasutada Multimeedialabori ruume, siis 2008 aasta alguses hakkasime rentima oma ruumi, mis sai meie huvidest lähtuvalt sisustatud ning omaks võetud. Vahepealsetel aastatel toimus tegevus Lille Majas. Hetkel oleme otsimas omale uusi püsivaid tegevusruume. 2011 aastal alustasime tegevusega ka Tallinnas.. Esimene avalik koosolek toimus meil 7. jaanuaril 2006. Koosolekuid peame nii Tartus kui Tallinnas korra kuus, v.a. juuni-september, kui oleme suve nautimas ning septembris tegeleme AniMatsuri korraldamisega.

Oma tegevusaastate jooksul oleme korraldanud erinevaid suuremaid ja väiksemaid üritusi. Töötoad, ettekanded, klubisisisesed filmiõhtud ja animeööd, lauamänguõhtud jne. Kõige suurimaks ettevõtmiseks on aga iga-aastane AniMatsuri Jaapani popkultuuri festival, mis toimub sügiseti Tartus.

Kõige lihtsam viis end meie tegevusega kursis hoida, on laikida Asashio lehte Facebookis või liituda meie Facebooki klubiga. Ühtlasi saavad uusimad teated edastatud ka siin samas kodulehel, Baka.ee foorumis ja Twitteris. Meil olemas ka Youtube kanal, kuhu laeme üles klippe meie tegevusest.

Loodame kohtuda paljude uute animehuvilistega ja tutvustada ka teistele eestlastele seda huvitavat animemaailma 🙂

Kõike head,
Jaapani kultuuriklubi Asashio juhtatus